Galatasaray’ın yeni hocası Okan Buruk’un şampiyonluk planı

Torrent ile resmen yolları ayırdıktan sonra Okan Buruk’u İstanbul’a getiren Galatasaray İdaresi, genç çalıştırıcı ile çabucak bir ortaya geldi. Evvelki akşam NEF Stadı’nda büyük buluşma gerçekleşirken, lider Dursun Özbek, sportif A.Ş. başkanvekili Erden Timur ve sportif yönetici Cenk Ergün tepede yer aldı. Okan Buruk’un toplantıda hiçbir halde para konuşmadığı öğrenilirken, 2 yıllık mukavele imzalandı.

Sağ beke yerli…

Paris’ten gelir gelmez çabucak kolları sıvayan Okan hoca, idareyle yapılan toplantıda mevcut takıma birinci etapta 5 destek istedi. Orta alana 6-8 oynayabilen üst seviye 2 ismin kaide olduğunu belirten Buruk, 1 kanat, 1 yerli sağ bek ve 1 de forvet talep etti. 48 yaşındaki çalıştırıcı, birtakım mevkiler için tercihlerini de iletti. Buna nazaran forvete birinci aday Vedat Muriç. Çaykur Rizespor ’da Muriç’in hocalığını yapan Buruk, Kosovalı yıldızla Galatasaray’da çalışmayı hedefliyor. Mostafa Mohamed de grupta düşünülüyor, lakin Fransız kulüplerinin ilgisi nedeniyle düzgün teklif gelirse, Mısırlı oyuncu satılabilir.

Kilit nokta kanatlar

Formasyon olarak 4-2-3-1 ve 4-1-4-1 oynatmayı düşünen Galatasaray’ın yeni teknik işvereni, iki sistemde de kanat oyuncularına çok ehemmiyet veriyor. Bu doğrultuda Kerem Aktürkoğlu ile Yunus Akgün’ün üstüne titreyen Okan Buruk, iki genç yıldıza çok güveniyor. Halihazırda kanat bölgesine 1 destek isteyen Okan Buruk, Kerem’in satılması durumunda ise 1 transfer daha talep edebilir. Başarılı çalıştırıcı, geçtiğimiz dönem beklentilerin altında kalan Emre Kılınç, Cicaldau, Morutan ve Sacha Boey üzere isimlere de ikinci bir talih verecek ve kampta bu oyuncularla yakından ilgilenecek.

Yakup Çınar