Galatasaray haberi… Alpaslan Öztürk’ten Eyüpspor açıklaması

Transferi hakkında konuşan 28 yaşındaki futbolcu, Galatasaray ‘ın eski Teknik Yöneticisi Domenec Torrent ortasında yaşanan olay hakkında da kısa bir yorumda bulunda bulundu.

“Prosedürler devam ediyor”

Alpaslan Öztürk, Eyüpspor’a transferi hakkında, “Prosedürler devam ediyor. Teşebbüs oldu. Ayrıntılar görüşülüyor diye biliyorum. 1 sene kiralık talebi var Eyüpspor’un. Sayın liderle görüştüğümde hoş bir proje sundu bana. Projeye inandım. O yüzden inşallah her şey yolunda masraf, muahedeler sağlanır. ve bu projenin bir modülü olurum.” dedi.

“Oynamayan futbolcu, mutsuz futbolcudur”

Geçtiğimiz dönem da kiralık olarak ekipten ayrılmak istediğini Sarı-Kırmızılı idareye ileten Alpaslan Öztürk, o devir için “O vaktin koşulları diyelim. Ben isteğimi belirttim idareye. Onlar nasıl kıymetlendirdi bilmiyorum lakin o vakit müsaade çıkmadı. Bu sene de aslında geçen yıldan bir talebim olduğu için idare kırmadı beni, hatta takdir etti bu niyetimi. Oynamayan futbolcu, mutsuz futbolcudur. O yüzden gidip bu projenin bir modülü olmak istiyorum.” biçiminde konuştu.

“Geçmiş, geçmişte kaldı”

Galatasaray’ın yollarını ayırdığı İspanyol teknik adam Domenec Torrent ile daha evvel tartışan ve takıma alınmayan Alpaslan Öztürk, olayla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Öztürk, “O devirle ilgili konuşmak çok isterim. Lakin geçmiş, gemişte kaldı. Torrent Galatasarayımız’dan ayrıldı. Bizim namahremimiz. Konutumuzun içinde olan olaylar, geçmişte de olsa, bunu açıp anlatmaya gerek yok. O insanı lekelemek de istemem.” sözlerini kullandı.

“Okan hoca inşallah başarılı olur bizimle birlikte”

Sarı-Kırmızılılar’ın yeni Teknik Yöneticisi Okan Buruk hakkında ise Alpaslan Öztürk, “Okan hoca esasen genç hocalarımızdan birisi. İnşallah başarılı olur bizimle birlikte.” değerlendirmesini yaptı.

“Oturduğum yerden para kazanayım demedim”

Alpaslan Öztürk, “Benim oynadığım maçlar belirli. Çok hoş performans verdiğim maçlar da oldu. Oynadığım maçlarda birçok sefer haftanın takımına da seçildim. O yüzden benim içim çok rahat. Galatasaray formasının yükünü bildim. Yalnızca bu yapı problemi. Oturduğum yerden para kazanayım demedim hiçbir vakit. İnşallah hoş bir dönem geçiririm.” dedi.