Fenerbahçe’de orta saha için en güçlü aday Arao

Harika Lig devi Fenerbahçe ‘de Jorge Jesus’un imzası sonrası transfer çalışmaları sürat kazandı. William Carvalho ve Vinicius Souza’nın yüksek maliyetleri nedeniyle sarı-lacivertliler yeni bir isme yöneldi.

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un planlamasında yer almayan Jose Ernesto Sosa ile yeni kontrat imzalanmadı. Arjantinli orta saha dönemin tamamlanmasının akabinde sarı-lacivertlilere veda etti. Portekizli teknik adamın Luiz Gustavo konusunda da cazip bir transfer teklifi gelmesi durumunda satılmasına onay verdiği tabir edildi.

EN GÜÇLÜ ADAY WILLIAN ARAO

Bu gelişmelerin akabinde idare transferde artık rotayı 6 numaraya çevirdi. Jorge Jesus’un raporu doğrultusunda alınacak isimleri bir an evvel bitirmek için idare düğmeye basarken, bu bölge için en güçlü adayın Willian Arao olduğu öğrenildi.

Eski öğrencisi Willian Carvalho ve Vinicius Souza listede daha üst sıralarda yer alsa da bu oyuncuların maliyeti sarı-lacivertlilerin Arao’ya dönmesini sağladı.

JESUS’UN ESKİ ÖĞRENCİSİ

Brezilya takımı Flamengo’da forma giyen yıldız futbolcu, Portekizli teknik adam Jorge Jesus’un da eski öğrencisi. 29 yaşındaki Arao’nun kulübüyle mukavelesi 31 Aralık 2023’te sona erecek. (Skorer)