Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne tepki verdi?

Meme kripto para ünitesi Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın token için takviyesini onaylamasının akabinde düzeltmesini bir kenara bıraktı ve yeşile döndü.

Elon Musk, Dogecoin biriktirdiğini onayladı! Dogecoin ne reaksiyon verdi?

Elon Musk, 19 Haziran’daki bir Twitter gönderisinde, Dogecoin’e takviyesini doğruladı ve büyük kayıplar yaşamasına karşın hala göğüs tokenini biriktirdiğini doğruladı.

Sonuç olarak, basın vaktinde DOGE, son 24 saatte yaklaşık %7’lik yararlarla 0.056 dolardan süreç görüyordu. Lakin haftalık grafik, genel piyasa fiyat hareketine paralel olarak %13’ün üzerinde kayıp kaydetti.

DOGE 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Musk, DOGE’yi desteklediği için davayla karşı karşıya

Musk’ın onayı, iki şirketi Tesla ve SpaceX ile birlikte 258 milyar dolara dava edildikten sonra geldi. Bir Amerikan vatandaşının açtığı davada Musk, Dogecoin’i pompalamakla suçlanırken, milyarderin göğüs kripto para ünitesini desteklemek için bir haraç alma planının kesimi olduğunu argüman ediyor.

Dava Musk ve şirketlerinin Dogecoin’i tanıtmasını engellemeye çalışıyor. Dogecoin’in kıymeti, Musk’ın Twitter hesabı aracılığıyla Dogecoin’E dayanağını lisana getirmesinden sonra yükseldi. Onun girdisi, DOGE’yi piyasa kıymetine nazaran birinci on kripto para ünitesine katılmaya itti.

Son aylarda Dogecoin, göğüs coinlerinin etrafındaki hype soğumaya başladığı için temel olarak kırmızı bölgede süreç gördü. Geçtiğimiz günlerde bildirildiği üzere, Musk’ın geçen yıl Mayıs ayında Saturday Night Live programında yer almasından bu yana DOGE, bedelini neredeyse %90 oranında kaybetti. Dogecoin aktüel durumda %3,09 yükseliş ile 0,05908 dolardan süreç görüyor.