Dinamo Kiev Yardımcı Antrenörü Emilian Karas: Fenerbahçe’de Jorge Jesus bizi çok iyi tanıyor

Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Tipi’nde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek Dinamo Kiev’de hazırlıklar sürüyor. Hazırlıkları yürüten Mircea Lucescu’nun yardımcısı Emilian Karas, Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulunurken Jorge Jesus’un Sarı-Lacivertlilere avantaj sağlayacağını belirtti.

Jorge Jesus’un kadrolarının çok yeterli tanıdığını aktaran Karas, “Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, bizi çok güzel tanıyor zira karşılaştığımızda Benfica’nın başındaydı. Bu onlar için büyük bir artı. Takımımız çok değişmedi. Tıpkı oyuncular var” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin değişim sürecine de değinen Karas, “Her vakit yeni bir teknik yönetici, gruba yeni bir ivme kazandırır. Fenerbahçe, transferde çabucak aktif başladı. Birkaç kaliteli oyuncu aldılar. Muhtemelen geçen dönem makus bir süreç geçirildi ki bu türlü büyük değişikliklere gidildi. Bunun farklı bir kadro olacağı açık” dedi.

Hazırlık süreci hakkında da konuşan Karas, “Hazırlıklarımız sürüyor. Kendimize güveniyoruz. Büyük ihtimalle bu, bizim için yeni dönemin birinci resmî maçı olacak. Oyuncularımızın bu müsabakaya ne formda yaklaşacakları çok şeye bağlı. Hem A kadro hem de genç ekip oyuncularından bahsediyorum” tabirlerini kullandı.

Dinamo Kiev’de ulusal kadrodan dönecek isimlerle birlikte 28-29 Haziran’da kamp için İsviçre’ye gidilmesi bekleniyor.