Canoo Apple’ın tek araba yapma hayali!

Elektrikli araçların başarısı son on yılda nitekim önemli oranda arttı ve EV’lerin daha geniş çapta benimsenmesi için Tesla Model 3 üzere birtakım araçlar var. Dünyanın en pahalı araba üreticisi olarak Tesla, herkesi bu mevzuda kıskançlıktan çıldırtıyor, bu yüzden pek araba devi MESKEN pastasından kendileri için bir dilim almak istiyor.

Lakin birçoğu güç yoldan öğreniyor olsa da elektrikli üretmek göründüğü kadar kolay değil. Apple, birinci otomobilini üretmeye çalıştı (2018’de üretilen servis arabası) ve başarısız oldu. Lakin tahminen de muvaffakiyetin anahtarı güçleri birleştirmektir ve Bloomberg’den gelen yeni bir rapora nazaran, bu ileride olabilir.

Hem Apple’a hem de Canoo’ya yakın bir şahsa” nazaran, Apple, Canoo’nun teknolojisiyle değil, mühendisleriyle ilgileniyor olabilir, zira Canoo’nun arabanın iç ve dış tasarımı, yazılımı, aktarma organları ve pili konusunda uzmanlığa sahip bir dizi çalışanı mevcut.

Apple, Canoo’nun eski CEO’su Ulrich Kranz’ı ve bir dizi eski Canoo mühendisi ile çoktan konuşmuş görünüyor. Bu gerçekleşirse, Apple, Apple Car için kendi vizyonuyla ilerleyecek ve otomobilin seri üretimi için gereğince yeterli olduğundan emin olmak ismine Canoo’nun insan kaynaklarını kullanacak üzere görünüyor.