Bülent Korkmaz: Rizespor’un layık olduğu yer Süper Lig

Geçtiğimiz dönem düşme potasından hiç çıkamadan küme düşen Çaykur Rizespor , 1 Temmuz’da girecekleri kamp öncesi yaptıkları idman Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Teknik Yönetici Bülent Korkmaz idaresinde gerçekleşti.

Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Korkmaz, “Geçen dönem yapılan yanlışları, yanlışları tekrarlamamak ismine biz bu seni dönem başını planladık, programladık. Benim acizane fikrim niçin kongreler haziran sonunda oluyor, anlayabilmiş değilim. Geçen yıl Tahir Başkan’ın başına geldi bu yıl yeni liderin başına geliyor, mayıs sonunda olsa herkes işini ve tertibi daha rahat yapar. Kongre haziran sonunda olunca o planlamayı ve tertibi liderler yapamıyor ve ister istemez, birtakım şeyler geç kalıyor. Geçen yıl yapılan yanlışlar planlamalar idman olsun taktik, transfer , alternatif oyuncular olsun bunları tekrarlamamak ismine biz lig bitmeden 2 hafta evvel her şeyi planladık, programladık. Mevkisine, oyuncusuna kadar lakin bu kongre sürecinden ötürü bu oluşamadı. Dün de bugün oyuncularla ve mevkilerle ilgili toplantımızı yaptık. Verdiğimiz rapor doğrultusunda bugünden itibaren teşebbüslerde bulunacaklar. İnşallah en kısa vakit içerisinde bu transferler hallolacak. 1 Temmuz’a kadar buradayız. Sonra Erzurum’a kampa gideceğiz. Umarım o bir haftalık süreçte transferler yetişir. O vakit her şey daha rahat ve daha güzel olur. Her mevki için oyuncu verdik, yerli oyuncular üzerinde daha fazla duruyoruz. 5 tane yabancı oyuncumuz var o yüzden yerli oyuncuya yöneldik” dedi.

Yeni idare ile görüşerek dönemin planlamalarını yaptıklarını kaydeden Korkmaz, “Yeni lider İbrahim Turgut ile hoş bir görüşme yaptık. Rizespor’un layık olduğu yer Üstün Lig . Bizim hedefimiz da bu. Tekrar buraya çıkmak için hazırlıklarımızı planlamalarımızı yaptık İnşallah transferleri bir an evvel yetiştirecekler” tabirlerini kullandı.

İHA