Bitcoin, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi! Düşüş ne zamana kadar sürecek?

En önde gelen dijital para ünitelerinin paha kayıpları yaşamaya devam ediyor. Kripto para piyasası ise bu sebeple düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Piyasa kıymeti ile en büyük varlığa ( BTC ) sahip olan yatırımcılar da tıpkı halde, düşen rekor kâr oranları ile uğraş ediyor.

Bitcoin, son 2 yılın en düşük düzeyine geriledi! Düşüş vakte kadar sürecek

11 Mayıs’ta zincir üstü ölçüm platformu Glassnode’a ilişkin ihtar hesabının bir tweet’inde açıklandığı üzere, kârda olan Bitcoin adreslerinin yüzdesi, son iki yılın en düşük düzeyinde. Öbür bir deyişle, aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere şu anda %60,499’da duruyor!

Bitcoin adresleri kârda. Kaynak: glassnode alerts

Bu grafik, BTC tokenlerini tutan adreslerin oranının %100’e yaklaştığı Mayıs 2021’den itibaren dramatik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Öte yandan, grafik yeni durumda Bitcoin adreslerinin yaklaşık %40’ının kayıp olduğunu gösteriyor.

Birebir vakitte hesap, BTC tokenlerini su altında tutan adreslerin tam sayısını gösteren öbür bir grafiği de tweetledi . Spesifik olarak, adres sayısı iki yılın en yüksek düzeyi olan 16.522.749.262’ye ulaştı.

Bitcoin adresleri kârda. Kaynak: glassnode alerts

Bu ortada, kâr oranında kayıp yaşayanlar, bilindiği üzere yalnızca Bitcoin sahipleri değil. Finans tahlilleri ile bilinen Finbold’un 10 Mayıs’ta bildirdiği üzere, kârdaki Ethereum (ETH) adreslerinin yüzdesi 21 ayın en düşük düzeyindeydi bu da oran olarak %66.77 düzeyine tekabul ediyor.

Bir cevap yazın