Beşiktaş’ın yeni transferi Gedson Fernandes: Uzun süredir buraya gelmek istiyordum

Beşiktaş , Üstün Lig’in 2021-22 dönemin devre ortasında Benfica’dan 6 milyon Euro bonservisle takımına kattığı Gedson Fernandes’i resmen duyurdu. Geçtiğimiz dönemin yarısında Çaykur Rizespor ‘da kiralık olarak forma giyen Portekizli futbolcu için hazırlanan görüntü 19.03’te siyah-beyazlı kulübün toplumsal medya hesaplarından yayınlandı.

Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü ve Sportif Yönetici Ceyhun Yararı, 3 Şubat 2022 tarihinde transfer sürecinin tamamlandığını KAP’a bildirdiği Gedson Fernandes ile Vodafone Park’ta bir ortaya geldi. Karı, siyah-beyazlı kulüp ile 4+1 yıllık kontrat imzalayan Gedson Fernandes’e Beşiktaş formasıyla muvaffakiyetler diledi.

Beşiktaş’a yardımcı olmak ve taraftarları keyifli etmek istediğini tabir eden Gedson Fernandes, “Kendimi çok âlâ hissediyorum. Uzun müddettir buraya gelmek istiyordum ve sonunda buradayım. Buradaki her anımın keyfini çıkarmak istiyorum. Ekibime yardımcı olmak, taraftarlarımızı keyifli etmek için buradayım. Her zamanki üzere forma numarası olarak 83’ü tercih edeceğim, onu değiştiremem. Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım. Umarım her vakit olduğu üzere bu dönem da taraftarlarımız ekibimizi desteklemeye devam ederler. Beşiktaş formasıyla kazanabileceğimiz her şeyi kazanmak istiyorum. Türkçe öğrenmek istiyorum zira benim için çok kıymetli olduğunu düşünüyorum” tabirlerini kullandı.