Beşiktaş transfer haberi: Süper Lig’e yeni Danimarkalı Philip Zinckernagel

Galatasaray ‘ın Victor Nelsson, Trabzonspor ‘un Andreas Cornelius ve Jens Stryger Larsen atakları sonrası Harika Lig’e bir Danimarkalı daha Beşiktaş ‘ın atağıyla gelebilir. Siyah-Beyazlıların bonservisi Watford’da bulunan Philip Zinckernagel’i takımına katmak istediği belirtildi.

Danimarka basınından Ekstra Bladet, Zinckernagel için en somut ilginin Beşiktaş ve Yunan grubu Olympiacos’tan geldiğini belirtti. Geride kalan dönemde kiralık olarak formasını giydiği Nottingham Forest’ın Premier Lig’e yükselmesinde büyük hisse sahibi olan 27 yaşındaki oyuncunun yokluğunda Championship’e düşen Watford’dan ayrılması bekleniyor.

Marinakis devrede

Zinckernagel’in geçtiğimiz dönemi kiralık olarak geçirdiği Nottingham Forest’in sahibi Evangelos Marinakis, tıpkı vakitte Olympiacos’un da sahibi… Bu temas üzerinden Olympiacos, Danimarkalı oyuncuyu takıma katmak istese de Türkiye için de farklı avantajlar aktarılıyor.

Süper Lig’de Danimarkalılar rüzgarı

Zinckernagel’in Beşiktaş’a transfer olarak Jens Stryger Larsen üzere bir atılım yapabileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz dönemden bu yana Victor Nelsson, Andreas Cornelius ve son olarak Jens Stryger Larsen atılımları Danimarkalı oyuncular için Türkiye’yi öne çıkaran bir adres olmuş durumda.

Watford satışa sıcak bakıyor

Geçtiğimiz dönem Nottingham Forest forması altında çıktığı 50 maçta 7 gol, 10 asistlik skor katkısı sağlayan Zinckernagel’in Watford’dan ayrılması bekleniyor. İngiliz basını, bu transfer için Watford’un 2 milyon sterlin seviyesinde bir bonservis beklediğini belirtse de Ekstra Bladet, 2026’ya kadar kontratı olan oyuncu için daha yüksek bir bonservis isteneceğini aktarıyor.