Bayram Bektaş: Ligde önemli bir yarış içinde olacağız

Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor, dönemin birinci idmanını Nuri Asan Tesisleri’nde yeni teknik yöneticisi Bayram Bektaş eşliğinde yaptı. Yeni transferler Alim Öztürk, Celil Yüksel, Şener Kaya, Yusuf Ensar Poyrazlı’nın da katıldığı idmanda, kırmızı-beyazlı grubun taraftarları da oyuncu ve teknik yöneticilere dayanak verdi.

İlk idman sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bayram Bektaş, “İnşallah 2 devirli kampımızı en uygun halde bitirip eksik olan oyuncularımız da bize katıldığında istediğimiz oyun formunu oluşturacağız. Taraftarlarımızın beklediği o uğraş ve futbolu alana yansıtırız inşallah. Bu uğraş de umarım sonuçlara yansır ve herkes memnun olur. Novikovas kendisine verilen müsaadenin akabinde kadroya katılacak. Moryke Fofana, Tomane de 2 gün müsaadeli. Bir kaç gün içinde burada büsbütün toplanırız. Samsun’daki kampta maksadımız gençlerimizi görmek. Zira kampa belirli bir sayıda oyuncu götüreceğiz. Münasebetiyle buradaki çalışmalarımızda gençlerimizi değerlendireceğiz. Kampa 25 yahut 27 oyuncu ile gideceğiz. Esasen çekirdek takımımız var bu sayıya gençleri dahil edeceğiz. Kayseri’deki kamptan sonra Bolu’ya geçeceğiz ve burada hazırlık maçlarını oynayacağız” diye konuştu.

“Sonuna kadar yarışın içinde olmak istiyoruz”

Ligde de savlı olduklarına değinen Bektaş, “İhtiyaç duydukça transferlerimizi yapıyoruz. Ligde kıymetli bir yarış içinde olacağız ve sonuna kadar o yarışın içinde olmak istiyoruz. Onun için bir kaç tane daha nokta transferimiz olacak. Temaslarımız sürüyor. Kevin Boli ile Sheldon Bateau’nin yönetimsel ıstırapları var. Ismael Diomande’nin farklı bir külfeti var. Burada kalma isteği de var. Şayet performansı kâfi olursa yani verimli olduğu takdirde kadroda kalmasını istiyoruz. Boli ve Bateau’yu ekipte düşünmüyoruz” formunda konuştu.

Antrenmanı takip eden taraftarlar futbolcu ve teknik heyete sevgi gösterisinde bulundular.

İHA