Bayraklı’nın yaz spor okullarına renkli açılış

Mustafa Kemal Spor Salonu’nda düzenlenen yaz okulları açılış merasimine, 14 farklı branşta spor yapan bine yakın sportmen ve aileleri katıldı. Bale, jimnastik, tekvando, kick boks, karate, güreş, basketbol grupları ile özel ihtiyaçlı atletler, şovlarıyla izleyenlerin beğenisini kazandı. Renkli imajlara sahne olan merasimde; güreşten 32, jimnastikten 16, atletizmden 33, Muay Thai’den 2, Kick Boks’tan 6, Badminton’dan 4, tekvandodan 18 ve özel ihtiyaçlı 16 olmak üzere toplam 127 başarılı atlet ile voleybol, futbol ve basketbol kadrolarına mükafatlar verildi.

Güreşte dünya şampiyonu olan Miraç Saraç ve Avrupa derecesi bulunan ulusal tekvandocu Faikcan Memiş yaptıkları konuşmada, Belediye Lideri Serdar Sandal’a teşekkür etti.

Törene; Lider Serdar Sandal ve eşi Aylin Sandal, oğlu Yağız Sandal, CHP Bayraklı İlçe Lideri Didem Gültekin, Kulüp Lideri Hamza Işık, yöneticiler, meclis üyeleri, muhtarlar ve Bayraklı Kent Kurulu Lideri Ali Nuri Köse de katıldı.

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Bayraklı, 10 yıl içinde yalnızca İzmir’in değil, her alanda Türkiye’nin kalbi olacak. Bunun için gereksinim duyduğumuz her şeye sahibiz. Çocuklarımız, bizim desteklerimizle Bayraklı’ya daha fazla madalyalar getirecek ve Türkiye’de, dünyada Bayraklı’yı en düzgün formda temsil edecekler. Tüm atletlerimizi ve eğitmenlerini kutluyorum. 14 farklı branşta 828’i lisanslı, 3 bin 387 çocuk, 691 bayan, 122 özel ihtiyaçlı olmak üzere yaz spor okullarına 4 bin 200 atlet ile başlıyoruz. Bu Bayraklı ve İzmir için bir onurdur. Caddeleri, parkları, meydanları, toplumsal tesisleriyle, hayatın her alanında öncü olacağız. Bunun için kâfi gücümüz var. Eğitimde, sporda, sanatta Bayraklı fark oluşturacak” dedi.

“2023 bütçemizde spora ayırdığımız hissesi 2 katına çıkaracağız”

Başkan Sandal, “2023 bütçemizde spora ayırdığımız hissesi 2 katına çıkaracağız. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Bu ülkenin ayrılamaz bütünlüğü, bayrağımız ve Mustafa Kemal Atatürk kırmızı çizgimiz. Burada anlaştıktan sonra her yerde her vakit ele ele kol kola olacağız ve muvaffakiyetten muvaffakiyete koşacağız” diye konuştu.

Kulüp Lideri Hamza Işık da, “Sorumluluğumuzun farkındayız. Bu büyük sorumluluk altında çocuklarımıza takviye olmaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti gençlerimizi en güzel halde yetiştirmek ve hakikat tarafta ilerlemelerini sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

İHA