Asus ROG Phone 6, Dünyanın İlk IPX4 Sertifikalı Oyuncu Telefonu Olacak

Asus’un bir sonraki oyuncu telefonu olacak olan ROG Phone 6 ile ilgili yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediliyor. Daha evvelden kimi sertifikalandırma kuruluşlarında uzunluk gösteren Asus ROG Phone 6 ile ilgili kısa mühlet evvel değerli bir paylaşım yapıldı. Asus, yayınlamış olduğu tanıtım görseliyle birlikte ROG Phone 6’nın, dünyanın birinci IPX4 sertifikalı oyuncu telefonu olacağını söyledi.

Yayınlanan tanıtım görsellerinde ROG Phone 6‘nın dayanıklılığına dikkat çeken şirket, ayrıyeten yeni jenerasyon oyuncu telefonunun her istikametten su sıçramalarına karşı sağlam olacağını da belirtti.

Henüz Asus’un yeni jenerasyon oyuncu telefonunun özellikleri hakkında rastgele bir resmi bir açıklamada bulunulmadı. Fakat şirkete yakın kaynakların servis ettiği bilgilere nazaran, kelam konusu telefon 6.78 inçlik FHD+ çözünürlük sunan bir ekranın üzerine inşa edilecek.

İşlemci tarafında da Qualcomm’un en yeni amiral gemisi işlemcilerinden biri olan Snapdragon 8 Gen 1 Plus‘dan güç alacağı belirtilen telefon, ayrıyeten 65W süratli şarj dayanaklı 6000 mAh’lik bir batarya tarafından da beslenecek. Tıpkı vakitte tüm bu özelliklere mesken sahipliği yapacak olan modelin art tarafında da 64 MP’lik ana kameralı üçlü art kamera kurulumuna yer verilecek.