Altay’ı üzen imzalar

Son 4 dönemde Altay formasını terleten Hollandalı sağ kanat Kappel, bu yıl birinci sefer 1’inci Lig’e çıkan Pendikspor’un tarihindeki birinci yabancı futbolcusu oldu. Son 2 dönemde İzmir grubunun başarısı için top koşturan Senegalli ön libero Thiam da Kappel’in çabucak akabinde tıpkı kulüple resmi kontrat imzaladı.

Pendikspor’un yeniden Altay’da misyon yapan stoper Murat Akça ve mukavelesini fesheden santrfor Karamoko Bamba’ya da kanca attığı öğrenildi. Siyah-beyazlılarla mukavelesi devam eden Murat’ın İstanbul temsilcisine gitmesi için bonservis fiyatı getirmesi gerekiyor. Öte yandan idare iç transferde birinci teklifleri geri çeviren oyunculara ikinci teklifleri sunmaya devam ediyor. İzmir temsilcisinin hafta sonuna kadar birtakım deneyimli isimlere imza attırması bekleniyor.

KADRODAN 12 OYUNCU AYRILDI

Transfer yasaklısı Altay’da şimdiye kadar geçen dönem Harika Lig takımında yer alan 12 futbolcu siyah-beyazlı kulüple yollarını ayırdı. İzmir takımında Bamba, Paixao, Lis, Pinares, Aka, Naderi, Thaciano, Rayan, Cihan, Cebrail, Kappel ve Thiam grupla vedalaştı. Bu 12 futbolcuya başta Rodriguez olmak üzere yeni isimler de eklenecek. Altay’da kontratları sona eren İbrahim, Özgür, Tolga, Ceyhun, Zeki, Deniz, Poko ve Ozan’ın durumları belgisiz. Altyapıdan yetişen Kazımcan’ın da satışı gündemde.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)