Adıyamanlı sporcular U14 Atletizm Türkiye Şampiyonasından madalya ile döndü

U14 Erkekler 3000 metre yürüyüş kategorisinde Muhammet Buyruk Işık ve U14 Kızlar 3000 metre yürüyüş kategorisinde Kübra Dalmış altın madalyanın sahibi olurken, İkra Sena Kılınç Türkiye 2.si oldu.

Altın Madalya alan Şampiyon Atletleri makamında kabul eden Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fikret Keleş, azimle çalışan sportmenlerin emeklerinin karşılığında kesinlikle derece yaparak, madalya aldıklarını söyledi.

Şampiyonları kabul eden Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fikret Keleş, “Yaklaşık 1100 atletin yer aldığı Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası’nda iki gün süren yarışların akabinde şampiyonlar muhakkak oldu. Kıyasıya çekişmenin yaşandığı tertipte geleceğin yıldız adayları atletler çaba etti. Katıldıkları her yarışta mutlak suretle derece elde etmeden gelmeyen atletizm atletlerimizin gelecekte çok büyük başarılara imza atacaklarına inanıyorum. Bizlere her yarışta elde ettikleri başarılarla şampiyonluklar getiren atletizm atletlerimize ilimiz ismine teşekkür ediyorum. Atletlerimizi bu düzeye getiren ve yetiştiren antrenörlerimizi de ayrıyeten kutluyorum” dedi.

Müsabakalar sonucu büyük bir muvaffakiyet elde ederek Adıyaman’a dönen ve şampiyonluk sevincini Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Fikret Keleş ile paylaşan atletlerimiz Muhammet Buyruk Işık, Kübra Dalmış, Sena Kılınç, antrenörleri Adem Arpacı ve Elmas Akıncı Adıyaman ismine elde ettikleri başarılardan ötürü yaşadıkları memnunluğu söz etti.

İHA