8. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası başladı

Türkiye Satranç Federasyonu takviyesiyle 20-26 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşecek olan 8. Çeşme Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası, 26 Haziran Pazar günü saat 17.00’de yapılacak ödül merasimiyle son bulacak. Turnuvaya; Türkiye, Türkmenistan, Azerbaycan, Sırbistan, İspanya, Irak, İran, Ürdün, Kazakistan, Lübnan, İngiltere, Kanada, Ukrayna, Suriye, Özbekistan, Bulgaristan ve Rusya’da satranç atletleri katılıyor.

Tarihi Aya Haralambos Kilisesi ve Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen ve büyük usta, memleketler arası usta, fide ustası unvanlı atletler ve Türkiye Satranç Ulusal Ekibi atletlerinin da katıldığı turnuvanın hayli çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Turnuvanın açılışında bir konuşma yapan Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, “8. Çeşme Milletlerarası Açık Satranç Turnuvasında sizleri ağırlamaktan memnunluk duyuyoruz. Ben de satranç meraklısı olarak turnuvayı ilgiyle, heyecanla takip etmiş olacağım. Bütün yarışmacılara muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Çeşme Belediye Lideri Ekrem Oran da, tüm iştirakçilere muvaffakiyetler diledi. 8. Çeşme Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası, Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı’nın açılış atağını yapmasıyla başladı.

İHA